Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR

Servisler
Teknik Hizmetlerimiz

İhlas Haber Ajansı, haber toplama ve yayımı konusundaki tecrübesini, ileri teknolojik imkanlarla destekleyerek, yayıncılara teknik destek sağlamakta ve sistemlerini yayın kuruluşlarına kiraya vermektedir.

Canlı Yayın Araçları

Canlı yayın araçlarımız Avrupa, Ortadoğu, Türkiye, Kafkaslar, Orta Asya, Afrika ve Amerika’da sıcak haber akışını kesintisiz sağlamak için hazır durumda bekletilmektedir. 16'sı canlı yayın aracı olmak üzere toplam 34 adet uydu uplink sistemi ile gündemin nabzını tutan İHA, en sıcak haberleri abonelerine ulaştırmaktadır.

Dünya ve Türkiye için tüm önemli gelişmeleri yerinden ve anında aktarmak üzere hazır olan İHA, Kosova, Afganistan, Irak, Gürcistan ve Filistin savaşlarında, Libya’da başlayan Mısır ve Suriye’de devam eden Arap Baharı'nda ön cephede canlı yayın araçları ve Fly-away sistemleri ile mazlumların sesini dünyaya duyurmuştur. İhlas Haber Ajansı, Irak ve Suriye’deki yönetim boşluğu sonrası ortaya çıkan DEAŞ terör örgütünün Avrupa’da gerçekleştirdiği terör saldırılarında, 500'ün üzerinde TV kanalına teknik hizmet sağlamıştır, bölgedeki gelişmeleri takip etmeyi sürdürmektedir. Kısa süre içerisinde teknik anlamda tecrübe ve başarısını artıran kurum, dünyada ilk kez gerçekleştirilen 6 kıtadan uydu ile canlı yayını gerçekleşmiştir. Ajansımız, dünya üzerinde en çok canlı yayın aracı ile yapılan telekonferans olan 45 canlı yayın aracı ile telekonferansı gerçekleştirerek ayrı bir başarıya imza atmıştır. İç savaşın devam ettiği Suriye’nin Kuzey kırsalına ilk canlı yayın aracını sokmayı 2016 yılında başarmış ve Halep’teki mültecilerin dramının dünyaya duyurulmasında önemli bir görev almıştır. Türkiye açısından tarihi bir öneme sahip olan 15 Temmuz Darbe girişiminde ise İhlas Haber Ajansı tam bir tarih yazmıştır. Darbe sinyallerinin alındığı ilk dakikalardan itibaren, tüm personel ve teknik ekipmanını devreye sokan Ajansımız, yurdun dört bir yanından gelen kalkışma görüntülerini yerli ve yabancı kanallara ulaştırmıştır. İhlas Haber Ajansı 15 Temmuz kalkışmasında, darbeyi durduran görüntüler olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki askerlerin teslim olma görüntüleri ile akıllara kazınmıştır.

Ajansımızın verdiği hizmetler;

- Uydu servisleri ve transponder kiralanması
- Haber paketi hazırlanması ve müşteriye aktarımı
- OB Van ile maç yayınları 
- FLY-Away sistemleri ile dünyanın ayak basılmamış noktalarından canlı yayınlar,
- 700'e yakın kamera altyapısı

Montaj / Kurgu Hizmetleri

- HD ve 4K digital kurgu stüdyoları, A/B Roll, post prodüksiyon odaları…
- Canlı yayın için stüdyo, kamera ve ekip kiralama… 


Fotoğraf ve Yazılı Haberler

İHA, Türkiye’nin en büyük haber ajansı olma başarısını deneyimli elemanlarına, dinamik yönetimine ve teknolojinin tüm yeniliklerini barındıran teknik alt yapısına borçludur. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 148 büro ve merkezden oluşan İHA haber ağının tüm elemanları zamana karşı yarışarak haber toplamakta ve bunları abonelerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Tüm İHA büroları, fotoğraflı ve yazılı haberleri bilgisayar ortamına aktararak, merkeze internet aracılığıyla haberleri anında gönderebilmekte, bunun yanında Türkiye’nin dört bir köşesindeki serbest muhabirler aracılığıyla da sürekli haber akışını sağlamaktadır. İHA yazılı haber servisinin gündeme ait yüzlerce metin ve fotoğrafı ise abonelerine VBI sistemi ile ulaştırılır. Editörler, İHA mühendislerinin geliştirdiği yazılımları kullanarak, günün her saati düzenli olarak haberleri takip ederek güncellemektedir. İHA sahip olduğu teknik avantajlar ve çalışanlarının üstün performansıyla, bugün Türkiye’nin önde gelen medya gruplarının yayınladığı fotoğraflı ve görüntülü haberlerin yaklaşık \%83’ünü karşılar.

Yayına Hazır Haberler

İHA kamera ekipleri, kurgu hizmetleri, uydu bağlantıları, lojistik destek, haber danışma, arşiv ve büro ekipmanları gibi hizmetleri de dileyen basın kuruluşlarına paket olarak kiralamaktadır.

Televizyon Haberleri

İHA, haber görüntülerini şifreli olarak uydu üzerinden yayınlar ve bu yolla da abonelerine görüntülü haber akışını sağlar. İHA profesyonel muhabir ve kameramanlarıyla gündemi oluşturan her haberi büyük bir titizlikle takip eder, elde etmiş olduğu görüntülü ve yazılı haberleri anında abonelerine ulaştırır. Türkiye’de bulunan 148 bürosu ve yurtdışındaki geniş muhabir ağıyla İhlas Haber Ajansı, tüm sıcak haberleri abonelerine problemsiz bir şekilde, ilk önce ileterek çalıştığı kuruluşların da prestijine büyük katkıda bulunur. Bütün bu teknik donanım ve personel avantajını en verimli şekilde değerlendiren İHA, bütün ulusal ve uluslararası kuruluşlara hızlı, kaliteli hizmet verme anlayışını benimsemiştir. İhlas Haber Ajansı başarılarıyla, kendine ait olan çizgisiyle, dünyanın en büyük ajansı olma yolundaki kararlılığıyla her geçen gün büyümüş ve yayında kalitenin, hızın, sınırsızlığın, tarafsızlığın sembolü haline gelmiştir.

Haber Bülteni

İhlas Haber ajansı 2016 yılı mayıs ayından itibaren yerel TV’ler için haftanın yedi günü, günde bir saat haber bülteni hazırlamaya başlamıştır. ‘’Haber Saati’’ isimli bu bülten, her gün 17,00-18,00 saatleri arasında, canlı yayımlanmakta olup, Ajansımıza abone olan - olmayan tüm kanallara ücretsiz olarak verilmektedir. Bu bültende İHA yereldeki yayıncıların taleplerini ön planda tutmuştur. Daha çok Anadolu ağırlıklı haberlerin yer aldığı bülten, kısa sürede 70’i aşkın kanal kullanımına ulaşmıştır. Bültende haber ile birlikte spor, hava durumu, borsa ve yol durumuna da yer verilmekte, bu içerikle kullanıcıların taleplerini karşılamaktadır.