Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
16 Nisan 2017 16:54
Yarın okullar ve üniversiteler tatil mi? (17 nisan tatil mi?) MEB tatil açıklaması

17 Nisan'da okullar ve üniversiteler tatil mi? Milyonlarca öğrencinin merak etiği bu sorunun cevabını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıkladı ve 17 Nisan Pazartesi okullar tatil mi sorusunun cevabı yanıt buldu. Bakan Yılmaz, öğrencilerin merakla ve heyecanla aradığı 17 nisan okullar tatil mi? sorusuna netlik kazandırdı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi, üniversieler tatil mi sorusu öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasında merak konusu oldu. Bakan Yılmaz, 16 Nisan'da yapılancak referandumda birçok öğretmenin görev alacağını, sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi için 17 Nisan Pazartesi gününün tatil ilan edildiğini belirtti. Peki, 17 Nisan Pazartesi günü üniversiteler de tatil edilecek mi?

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Sivas'ın Zara ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, "Referandum nedeniyle 17 Nisan'da okulların tatil edildiğini belirterek, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz. 16 Nisan'da yapacağımız sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi, yapılacak itirazların sağlıklı bir şekilde neticelenebilmesi, okullarımızın düzeninin sağlanabilmesi ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakanımızın talimatı üzerine 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi. 

ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

Öte yandan üniversite öğrencileri tarafından merak edilen 17 Nisan'da üniversiteler tatil mi sorusuna ise henüz bir açıklama getirilmedi.