Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
16 Haziran 2017 15:17
Yabancılara ev satışlarında bilinmesi gerekenler

Ülkemiz özellikle Ortadoğu ülke vatandaşları tarafından çok tercih edilen ve yatırım için sürekli ziyaret edilen bir ülke konumuna geldi.

2008 yılından sonra özellikle devletimizin yabancı yatırımcıyı çekmek için attığı adımlar öncelikle inşaat ve emlak sektöründe karşılığını buldu. Firmalar Arabistan, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak ve Mısır gibi ülke vatandaşları başta olmak üzere yaptıkları projelerde onların da isteklerini göz önüne alarak hareket ettiler.

Evler Yaşam Merkezleri Olarak Tasarlandı

Öyle ki özellikle büyük iş yapan firmalar çok büyük projelere imza atarak projeleri şu şekilde cazip kıldılar. Yapılan projelerde;

- Rezidans özelliği kazandırıldı.
- Yüksek ve manzarası olan yerler seçildi.
- Daireler geniş ve refah tasarlandı.
- Son teknoloji ile evler donatıldı.
- Tüm güvenlik önlemleri alındı.
- Çocuklara özel oyun alanları ayrıldı.
- Otopark her daireye özel yapıldı.
- 24 saat güvenlik
- Evlerin alt kısımları alış veriş merkezi olarak tasarlandı.
- Spor salonları
- Yüzme havuzları
- Spa
- Sinema gibi bir çok aktivitenin bir arada olacağı yerler tasarlanarak önce Arapların ilgisi ardından değişik ülkelere hitap eder konuma getirildi.

Araplardan Sonra Ruslar Türkiye’de Yatırım Yapıyor

Arap ilgisi Türkiye’de ciddi bir potansiyele sahip olurken son dönemde konfor ulaşım ve güvenlik gibi tüm ihtiyaçları bir arada sunan projelere Rusların ilgisi de arttı. Rus yatırımcılar daha önce tatil için Antalya bölgesini tercih ederken şimdi İstanbul, Bursa ve Çanakkale gibi illerde yatırım yapmaya başladılar. Peki bu kadar talibi olan bir sektör için prosedürlere ne kadar hâkimiz veya yabancı müşterileri ne kadar ikna etme burada yatırım yaptırma durumumuz var birazda bu koşullardan bahsedelim.

Yatırımcı İlk Olarak Noter Onaylı Tercüme Yaptırmalı

Siz bir proje yaptınız bu proje tamamlandı veya tamamlanma aşamasında. Satışa geçtiniz müşteriniz geldi. Yapmanız gereken öncelikle müşteriye yeri gezdirip satışa hazır duruma müşteriyi getirmek. Ardından müşteri almaya karar verdi ise peşin veya taksitli seçeneklere göre çalışma yapılır. Öncelikle yabancı arkadaşın pasaportu Türkiye’de resmi işlem yapabilmeleri için tercüme ettirilir. Sonrasında tercüme edilen pasaport noter onayından geçirilir. Noter onaylı tercüme sonrası kişi firma ile sözleşme yapar. Bu sözleşmelerde Tercüme edilerek noter onayı alınır. Bu onayla birlikte tapu aşamasına geçilinceye kadar her iki taraf üstüne düşen hükümleri yerine getirir. Sonrasında tapu başvurusu evrakların hazırlanması ve bekleme süresi sonrası alıcı tapusunu alır ve işlem tamamlanır. Burada yeminli tercüme bürosu aşaması ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki kaynak linkinden alabilirsiniz.

Kaynak: www.imgetercume.com