Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
08 Haziran 2017 09:29
Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nden İAÜ’ye çifte ödül!

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Drama ve Oyunculuk Bölümü, Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nden “En İyi Oyun” ve “En İyi Dekor” dallarında iki ödülle döndü.

İstanbul Aydın Üniversitesi; Kartal Belediyesi’nin ev sahipliğinde, ilki 2016 yılında gerçekleştirilen 2’nci Türkiye Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’ne iki ödülle damgasını vurdu.

“En İyi Oyun” ve “En İyi Dekor” ödülü

2-24 Mayıs tarihleri arasında Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 18 farklı üniversiteden tiyatro gruplarının 19 farklı oyunla katıldığı festivalde, Öğr. Gör. Ayşe Lebriz Berken liderliğindeki İAÜ Drama ve Oyunculuk Bölümü ekibi, 4’üncü sınıf mezuniyet projesi olan, August Strindberg'in yazdığı ve yine Öğr. Gör. Ayşe Lebriz Berkem'in yönettiği ''Baba'' adlı oyunla, “En İyi Oyun” ve “En İyi Dekor” dallarında ödüle layık görüldü.

Yazarın yaşamından izler taşıyor

Yazar Strindberg’in kendi yaşamöyküsünden hareketle kaleme aldığı “Baba” oyunu, evli bir çiftin karşılıklı çatışmasının adeta bir savaşa dönüşmesini ve trajik bir sona doğru sürüklenmesini anlatıyor. Oyun, evlilik içindeki kadının olumsuz ve uyumsuz davranışlarını öne çıkarıyor.