Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
02 Ağustos 2018 20:29
LGS nakil nasıl yapılır? Lise nakil tarihleri 2018

Binlerce öğrencinin sonuçlarını merakla beklediği LGS sonuçları geçtiğimiz günler içerisinde açıklandı ve şimdi öğrenci velileri LGS nakil nasıl yapılır? Lise nakil tarihleri 2018 gibi soruların cevaplarını internet üzerinde araştırmaya başladı. İşte tüm bu soruların cevaplarına bu ekrandan ulaşabilirsiniz.

2018 senesi içerisinde 2 ve 13 Temmuz tarihlerinde yapılan LGS tercihleri sonrasında sınavın sonuçları da geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Öğrenciler ve Velileri şimdi LGS nakil işlemleri nasıl ve ne zaman yapılacak?LGS nakil nasıl yapılır? Lise nakil tarihleri 2018, LGS nakil nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını merak ediyorlar. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerik üzerinden konu ile ilgili ayrıntılara ve 2018 LGS kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

lgs nakli nasıl yapılır

 

LGS NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN VE NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

 -Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda 4 (dört) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 13 Ağustos 2018, 19 Ağustos 2018, 03 Eylül 2018 ve 08 Eylül 2018 tarihlerinde ilan edilecektir.

-Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler ile 2017/2018 eğitim-öğretim yılında sınıf tekrarına kalan 9’uncu sınıf öğrencileri, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları halinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

 -Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları –açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

 -Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

  -İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve Ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, engel durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

MEB 2018 YILI TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ