Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
20 Nisan 2017 13:28
'Karlar Ülkesi' tiyatro oyunu Aydın'da

Zorlu Çocuk Tiyatrosu'nun müzikli-danslı çocuk oyunu 'Karlar Ülkesi', Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi kapsamında Aydın Kuyucak'ta sahnelendi. Buharkent ve Kuyucak'tan ilkokul öğrencilerinin katıldığı tiyatro oyununa ayrıca Zorlu Enerji Grubu yöneticileri katıldı.

Zorlu Enerji Grubu tarafından Türkiye'nin farklı bölgelerinde yürütülen Zorlu Çocuk Tiyatrosu'nun müzikli-danslı çocuk oyunu 'Karlar Ülkesi' Aydınlı öğrencilerle buluştu. Tüm yıla yayılan okul ve sosyal aktiviteler ile çocuklara daha yoğun bir öğrenme süreci yaşatılan 'Enerjimiz Çocuklar İçin' projesi kapsamında; eğitim alan öğrencilerin farklı deneyimler yaşamaları amacıyla Çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılamayı amaçlayan ve büyük ilgi gören oyun, 19 Nisan Çarşamba günü Aydın Kuyucak Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Oyuna, Buharkent ve Kuyucak ilçelerinden ilkokul öğrencileri katıldı.

Çocukların hayal dünyasına açılan oyun

Karlar Ülkesi, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına da katkıda bulunmayı amaçlıyor. Profesyonel oyuncu ve dansçıların yer aldığı oyun, müzik ve dansı bir arada bulunduran kurgusuyla çocuklara sınırsız ve masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Karlar ülkesi kahramanı olan ve en yakın arkadaşları Kay'ı, Karlar Ülkesi'nde yaşayan kötü kalpli Karlar Kraliçesi'nin elinden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğu göze alan Tarçın ve Gerda'nın bu macerasını anlatan oyunda çocuklar, rengarenk bir atmosferde mevsimleri öğreniyorlar.

Tüm yıla yayılan aktivitelerle zenginleşti

'Karlar Ülkesi' ile farklı ve renkli bir deneyim yaşayan Aydınlı çocuklar, 'Enerjimiz Çocuklar İçin' projesiyle enerji ve çevre konusunda bilinçleniyorlar. Zorlu Enerji'nin 2010 yılında bu yana uyguladığı proje, yeni dönemde yatırım bölgelerindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde geliştirildi. Proje ile seçilen pilot okullarda ilkokul 3 ve 4'üncü sınıf çocuklar, enerji, enerji kaynakları, enerji tasarrufu, verimlilik ve yenilenebilir enerji konularını sıkılmadan, okul müfredatı kazanımlarını pekiştirecek biçimde oynayarak öğreniyorlar.

Yapılan açıklamada, geleceğin enerji sorunlarını çözebilecek nesillerin yetişmesine destek olabilmek amacıyla başlatılan proje, bu yıl Manisa (Alaşehir), Aydın (Buharkent ve Kuyucak), Denizli (Sarayköy ve Buldan), Osmaniye (Bahçe, Hasanbeyli ve Düziçi), Tekirdağ (Süleymanpaşa) , Gaziantep (Şahinbey ve Nurdağı) , Edirne (Merkez) illerinde gerçekleşen eğitici eğitimleriyle; 155 okulda, 464 öğretmenin desteğiyle yürütüldüğü bildirildi.