Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
12 Haziran 2017 10:44
İAÜ 12’inci dönem mezunlarını verdi

İstanbul Aydın Üniversitesinin (İAÜ) düzenlediği mezuniyet töreni ile 8 bin öğrenci kep attı. Toplam 25 bine yakın katılımın olduğu törende aileler de çocuklarının heyecanlarını paylaştı.

Bu yıl 12’inci mezunlarını veren İAÜ’nün, Florya Halit Aydın Kampüsü'nde düzenlediği tören renkli görüntülere sahne oldu. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun eşi Hamdiye Soylu, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Rektör Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, akademik ve idari personel, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, açılış konuşmaları, okulu derece ile bitiren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile devam ederek kep atma töreni ile son buldu.

“Sizleri hayata uğurluyoruz”

Açılış konuşmasında öncelikli olarak çok gururlu ve mutlu olduklarını ifade eden Dr. Mustafa Aydın, öğrencilere verilen emekler için ailelere de teşekkürlerini sundu. Mustafa Aydın aynı zamanda, “Bir mutluluğu daha paylaşmak üzere burada bulunuyoruz. İnsanların hayatlarında unutulmayan anlar vardır. İşte bugün öyle bir gün ve bunu sizinle paylaşıyoruz. Bugün geleceğin aydınlarını uğurlamak için burada bulunuyoruz. Gözlerinizdeki pırıltı ile gelecekte ne kadar başarılı olduğunuzu şimdiden görmekte ve geleceğe umutla bakmaktayız. Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan olaylara bakıldığında bu gençlere ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ayrışmanın çözüm olmayacağı, aklın ve sağduyunun, kardeşliğin ve uzlaşının sizlerin ellerinde yükselerek, ülkemize ve dünyaya barış getireceğine inanıyoruz. Bizler her zaman öğrencilerimize, velilerimize, toplumumuza ve toprağımıza sorumlu olma bilinci ile hareket ettik. Çağın ön gördüğü bütün gelişmeleri akademik dünyanızın her devresinde yürürlüğe koyarak, sizlerin çağın gerekliklerine uygun yetişmeniz için gayret gösterdik. Özgür düşünme, önyargısız, farklı düşünce ve görüşlere açık olma ve bilginin gücünü önemseme gibi değerleri, sizlere kazandırmaya çalıştık. Uluslararası öğrencilerim, sizler de Ülkenizden ve ailelerinizden binlerce kilometre uzaklarda eğitiminizi tamamladınız. Gurbetin zorluklarını yaşadınız. Ancak bizler sizleri kendimizden bir parça olarak gördük ve aileniz olmaya çalıştık. Üniversitemize verdiği destekleri esirgemeyen herkesi öncelikli olarak çok teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Tüm öğrencilerimizi gözlerinden tek tek öpüyorum, hepinizin bir hocası, bir babanız ve canından bir parça olarak bir büyüğünüz olarak tüm kalbimle hepinizi kucaklıyorum ve sizleri hayata uğurluyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

“Hepinizle gurur duyuyoruz”

Prof. Dr. Yadigâr İzmirli de yaptığı açılış konuşmasında, “Mutluluğumuzu paylaşmaya gelen herkese teşekkür ediyorum. Bilimin ışığında aydın gençler yetiştirmek için kurulan üniversitemiz bugün 12. dönem mezunlarını veriyor. Uluslararası üniversitelerle birlikte yapmış olduğumuz anlaşmalar, bilimsel araştırmalar ve 100’un üzerinde ülkeden bizleri tercih eden uluslararası öğrencilerimizle bir dünya üniversitesi konumundayız. Sevgili mezunlarımız, dün denilecek kadar kısa bir zaman önce üniversitemize başladınız. Sizleri geleceğe hazırlamak için çok büyük imkânlar sunuldu. Bu nedenle yarın, hepiniz dünyanın neresinde hangi işi yaparsanız yapın, çok başarılı olacaksınız. Hepinizle şimdiden gurur duyuyor ve varlığınızla hayatımıza kattığınız anam ve kalite için ve sonunda da bu gün burada oluşturdunuz muhteşem manzara için çok teşekkür ediyorum. Hepinizin yolu açık olsun, Allah’a emanet olun” diyerek duygularını ifade etti.

İAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve üniversitenin Fakülteler birincisi Aysu Güzel, “Çok sevinçliyim çünkü 4 yıl boyunca çok emek verdim. Bu yüzden de bu onuru hak ettim. Üniversitemin bana verdiği eğitimle mesleki anlamda çok yetkin bir hale geldiğimi düşünüyorum. Üniversitemi seviyorum ve gerek hocalarım gerek arkadaşlarım ve içinde bulunduğum ortam beni her açıdan olumlu yönden etkiledi” diye konuştu.

 İAÜ Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencisi Mert Oğuz Kaba, “Birincilikle bitirdiğim için çok mutluyum tabii ki. Benim için zorlu bir süreç oldu. Hatta bu yüzden pek sosyal aktivitelerim olmadı. Gerçi üniversitemiz bize her türlü sportif, kültürel, sosyal etkinlikler sundu. Onlara katılmaya çalıştık ama ben genel anlamda asosyal davrandım” dedi. Kaba, başarılı olmak isteyen öğrencilere de, “Okuldan sonra düzenli tekrar etsinler, sınavdan önce derslerine yoğunlaşsınlar” diye tavsiyelerde bulundu.