Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
09 Nisan 2017 11:20

Hamad Bin Khalifa Üniversitesi (HBKU), Katar'da her biri yeni bir ileri çalışmalar alanı ekleyecek iki yeni lisansüstü programı başlattığını duyurdu. Programlar; Kadın, Toplum ve Kalkınma alanında ve Dijital İnsani Bilimler ve Toplumlar alanında olacak.

Kadın, Toplum ve Kalkınma alanında ve Dijital İnsani Bilimler ve Toplumlar alanında yüksek lisans programı başlattığını duyuran üniversite, sonbaharda başlayacak olan açılış derslerine katılmak isteyen aday öğrenciler için başvuruların şimdi kabul edildiği açıkladı. Her iki program için de akademik bir heyetin bulunacağı halka açık bir bilgilendirme oturumun, Eğitim Şehri Liberal Sanatlar ve Bilim binasında, 19 Nisan saat 17.00'de gerçekleştirileceği ve 10 Mayıs tarihinde ek bir bilgilendirme oturumun yapılacağı bildirildi.

Yeni programların kurulmasıyla ilgili konuşan Üniversitenin Rektörü Dr. Ahmad Hasnah, " bölgemizdeki öncelikler olarak tanımlanan alanlarda düşünmeyi hızlandırmanın yollarını sunan programların kurulması yoluyla bilgi ve kapasite geliştirme konusunda kararlıyız. Yeni programlarımız, iki etkileyici çalışma alanına ışık tutması için öğrenime çok disiplinli ve yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Fakültemizin uzmanlığını kullanmanın yanı sıra, Eğitim Şehrinde ve Katar genelinde diğer kurumlarla olan değişim ve ortak faaliyetler yoluyla öğrencilerimize yüksek öğrenim deneyimi için seçkin bir fırsat sunacak ve aynı zamanda toplumlarını etkileyecek liderler geliştireceğiz'' dedi.

Üniversitenin Dekanı Dr. Khaled B. Letaief şöyle konuştu: "Her iki program da Katar'a, büyük bir küresel ilgi gören burs alanlarında bölgesel bir lider olma fırsatı sunuyor. Öğrenciler, ister dijital teknolojilerin felsefe, tarih, edebiyat ve kültürel çalışmalar gibi geleneksel insan bilimleri disiplinleriyle giderek artan bir şekilde nasıl kesiştiğine odaklanarak, ister Katar ve daha geniş Arap dünyasıyla ilgili oldukları için kadın sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayarak, toplumu etkileyen sorunlara ışık tutma fırsatına sahip olacaklar".

Her iki program için çevrimiçi başvurular ilk kabul dönemi için 1 Mayıs, ikinci kabul dönemi için ise 1 Haziran tarihine kadar açık olduğu söylendi. Üniversitenin akademik programlarının tümü hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyenler web adresinden ulaşabiliyor.