Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
12 Nisan 2017 15:13
Hatice Karataş: “LYS’de başarıya zihinsel, bedensel ve ruhsal sağlığın uyumuyla ulaşılabilir”

Bodrum-Muğla Eket Üniversite Tercih Fuarlarında anavatanında yabancı dil projesi NishLondon ve NishDublin’i tanıtmaya devam ediyor eden Nişantaşı Üniversite aynı zamanda öğrencilerle bir araya gelerek LYS hakkında tavsiyelerde bulunuyor.

10-12 Nisan 2017 tarihleri arasında Bodrum-Muğla Eket Üniversite Tercih fuarlarında yükseköğrenim adayı öğrencilerle bir araya gelen üniversiteler, LYS’ye az kala bölümlerini tanıttılar. Nişantaşı Üniversitesi Bodrum-Muğla Eket Üniversite Tercih Fuarlarında anavatanında yabancı dil projesi NishLondon ve NishDublin’i tanıtmaya devam ediyor.

Fuarlarda üniversite temsilcileri, üniversite öğrenci adaylarına YGS sonrası fırsatlar ve LYS’de atılacak doğru adımlar hakkında bilgi verdiler. Ayrıca fakülte ve bölümlerini tanıtan üniversiteler, çeşitli eğitim seminerleriyle de öğrencileri bilgilendirdiler. 10-12 Nisan 2017 tarihleri arasında Ege Bölgesindeki eğitim fuarlarına katılan Nişantaşı Üniversitesi ise anavatanında yabancı dil projesi NishLondon ve NishDublin’i tanıttı. Geçtiğimiz güz sezonundan bu yana 28 eğitim fuarına katıldıklarını anlatan Nişantaşı Üniversitesi Fuarlar Koordinatörü Hatice Karataş da, “NishLondon ile başladığımız tanıtımımıza bahar döneminde NishDublin’i de ekledik.

Öğrencilerimize sunduğumuz anavatanında dil öğrenme imkânlarını bu şekilde çeşitlendiriyoruz. Londra’daki ilk öğrenci grubumuz Haziran sonu dönüyor ve Mayıs ayında diğer grup Dublin’e gidecek. Öğrencilerimiz anavatanında dil öğrenme imkânını sevdiler” açıklamasını yaptı.

LYS’ye telaşlı hazırlık

YGS sonrasında öğrencilerde telaş görüldüğünü gözlemlediklerini anlatan Karataş, LYS’ye hazırlıklara gün kısaldıkça ders çalışma tempolarının da hızlandığını söyledi. Bu hızlanmanın öğrencileri telaşa sürüklediğini söyleyen Hatice Karataş konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “YGS’den beklediğinden daha düşük puan aldığını düşünüp, LYS öncesi karamsar olan öğrenciler var. Bu durum onları telaşlandırıyor ve LYS’ye yoğun bir çalışma temposu ile hazırlanıyorlar. Ancak bu tempo onları zihinsel olarak yorgun bıraktığı gibi, karamsar bir tabloya da sürüklüyor. Oysa bilmeliler ki, sistemli ve ilgili konuları çalışarak başarıya ulaşabilirler. Sadece yoğun ders çalışmak ile değil, doğru beslenme ve sportif faaliyet yaparak, zihinsel, bedensel ve ruhsal sağlığın uyumunu yakalayarak ulaşmak mümkündür.”