Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
26 Mayıs 2017 11:31
‘Hastanede Sanat’ farkındalığı oluşturmak için sergi açtılar

İstanbul Cerrahi Hastanesi, sanata destek vermek için ‘Art in Hospital’ kimliğini oluşturarak ilk sergisinin kapılarını açtı. 1 yıl boyunca açık kalacak olan serginin geliri Sanat Seninle Derneği’ne bağışlanacak.

İstanbul Cerrahi Hastanesi, sanata destek vermek için ‘Art in Hospital’ kimliğini oluşturarak Vesaire Sanat Galerisi’nin katkılarıyla ilk sergisinin kapılarını açtı. 1 yıl boyunca açık olacak olan Gülay Yüksel ve Burhan Özer’in eserlerinin yer aldığı sergiden elde edilecek gelir ise sanatı desteklemek adına ‘Sanat Seninle Derneği’ne bağışlanacak.

“Sanatın iyileştirici gücü olduğunu biliyoruz”

Sanatın iyileştirici özelliğine dikkat çeken İstanbul Cerrahi Hastanesi CEO’su Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan, Bu farkındalıkla hastaneyi sanat ve sevgiyle iç içe bir yaşam merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını ve ‘Art in Hospital’ kimliğini oluşturduklarını belirtti.Sanatın iyileştirici gücünün yüz yıllardır çeşitli tedavilerde kullanıldığını aktaran Turhan, “Hekimler olarak şunu gayet iyi biliyoruz ki, doktor yaraya pansuman yapar ama sevgi onu iyileştirir. Bizler de Art in Hospital ile bu düşüncemizi somut bir eyleme dönüştürmek istedik” diye konuştu.

Sanat Seninle Derneği

Sanat Seninle Derneği, sanatın iyileştirici ve dönüştürücü özelliklerinden herkesin faydalanması amacıyla 2016 yılında kuruldu. Dernek misyonunu ise ortak bir dil oluşturan sanatı herkese ulaştırmak ve her yönüyle sanata katkıda bulunmak olarak tanımlıyor. 

Gül Kaba