Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
12 Nisan 2017 13:46
GAÜ, EDUNIVERSAL sıralamalarında 7 farklı master programında ilk 10’da

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 4000 dünya üniversitesini bünyesinde barındıran yükseköğretim denetleme ve akreditasyon kurumu EDUNIVERSAL’ın 2016-2017 sıralamasında, bünyesinde bulunan 7 farklı master programı ile bu yıl da kendi alanlarında ilk 10 üniversite arasında yer aldı.

Avrupa Birliği’nin önde gelen yükseköğretimi denetleme ve akreditasyon kurumlarından EDUNIVERSAL tarafından 2016-2017 Akademik yılının en iyi yükseklisans programları sıralamasında GAÜ, her yıl olduğu gibi bu yılda; tüm master programları ile 4000 üniversite arasında ilk 100’de yeraldı. Dünyanın en seçkin üniversitelerin yer aldığı sıralamada GAÜ, Avrasya ve Ortadoğu bölgesinde 7 farklı programı ile 10’da yer alırken, bir dünya üniversitesi olduğunu birkez daha belgeledi. GAÜ’nün Eduniversal’ın 2017 sıralamasına göre dereceye giren tüm bölümleri ise şu şekilde;

Hukuk Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 3
Ekonomi Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 3
Tam Zamanlı İşletme Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 5
İnşaat Yönetimi Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 100, Türkiye - 1
Genel İşletme Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 1
Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 3
Finans Yönetimi Yüksek Lisans Programı: Genel - ilk 10, Türkiye - 5


Akpınar: “ Küresel başarıları ülkemize getirmeye devam edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Eduniversal tarafından yayımlanan en iyi eğitim kurumları listesinin işletme ve yönetim alanında dünyaca geçerli bir değerlendirme olduğunu belirterek, sıralamalarda yapılan değerlendirme kriterlerinin; programların dünya çapında geçerliliği, programlarda eğitim gören öğrencilerin memnuniyeti ve mezunların başarıları olduğunu belirtti. Akpınar, Girne Amerikan Üniversitesi olarak 50.yıla doğru emin adımlar ile ilerlerken, birçok başarıya imza attıklarını ve küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için sürekli gelişim içerisinde olduklarını belirtti. Ayrıca, GAÜ’nün dünyanın önde gelen üniversiteleri ile birlikte aynı listede yer alıyor olmasının beklenen bir başarı olduğunu belirten Akpınar, GAÜ olarak küresel başarıları KKTC’ye getirmeye devam edeceklerini vurguladı.