Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
07 Nisan 2017 09:30
Fetih nesli fetih bilincini şiirle anlatacak

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıldönümü’nde “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu Liseler Arası Şiir Yarışması düzenliyor.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği fetih etkinlikleri kapsamında bir gelenek haline gelen “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu şiir yarışmasına başvurular başladı. Türkiye’deki tüm liselerden öğrencilerin katılımına açık olan yarışma, gençlerin fethin manasını tam anlamıyla kavrama ve tarih bilincini diri tutma amaçlarının yanında fethin coşkusunu birlikte yaşamak amacıyla da yapılıyor.

Jüride, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Andı ve öğretim üyeleri Prof. Dr. Hasan Akay, Doç. Dr. Dursun Ali Tökel, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış ve A. Ali Ural yer alıyor.

Yarışmada dereceye girenler 29 Mayıs’ta düzenlenecek törende ödüllendirilecek. “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu şiir yarışmasına son başvuru tarihi 10 Mayıs 2017. Detaylar ve başvuru formuna www.fsm.edu.tr’den ulaşılabilir.