Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
04 Ağustos 2018 20:34
20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıklarken 20 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti. Bunun ardından ise öğretmen adayları 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak sorusunun cevabını araştırmaya başladı. İşte konu ile ilgili bilgiler...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Atama haberini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıklarken verdi. Bunun ardından adaylar 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak sorusunu internet üzerinden araştrımaya başladı. Konuya dair ayrıntılı bilgiler bu sayfada yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Tüm okullarımızda tam gün eğitim öğretim gören öğrenci sayısını yüzde 68’den yüzde 71’e yükseltiyoruz. Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz. Okullarımızı daha güvenli hale getirmek için 700 eğitim kurumumuzu kent güvenlik yönetim sistemine entegre ediyoruz.

Güvenlik önceliği olan 30 bin okulumuzdan başlayarak her okulumuzda en az bir polis memuru görevlendiriyoruz. Öğretmenlerimizin mesleki ehliyet ve liyakatini güçlendirmek için yüksek lisans oranını arttırıyoruz. Eğitim yöneticiliğinde profesyonel sisteme geçiyoruz.

Bir türlü çözemediğimiz yabancı dil eğitimini etkin bir şekilde verebilmek için öğretmen ve öğrencilere yönelik yeni yöntemler devreye alıyoruz.

Okul öncesi eğitiminden üniversiteye kadar her aşamada öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve becerilerinin gelişimini izlemek ve yönlendirmek için yeni bir sistem kuruyoruz. Bu çalışmaya gençlik ve spor bakanlığımız ile kültür ve turizm bakanlığımız da destek veriyor.

Bakanlığın yapısını, mevzuatını ve insan kaynağını yeniden yapılandırmak için büyük bir veri sistemi oluşturuyoruz. Her okulun kendi şartları içinde geliştirilmesini sağlamak için kriterler belirliyor, destekleri buna göre sağlıyoruz.

Mesleki eğitimde organize sanayi bölgeleri ve üniversiteler ile iş birliğini güçlendiriyoruz.

Ölçme ve Değerlendirme Sistemimizi uluslararası sıralamalarda yükseltmek için gereken adımları atıyoruz dedi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Atamayla ilgili detaylar ise henüz belli değil ancak konu ile ilgli duyuru yapılır yapılmaz yine bu haberimiz üzerinden detaylara ulaşabilirsiniz.