Görünüşe göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz.. Masaüstü görünümüne geçmek ister misiniz?

EVET HAYIR
16 Haziran 2017 19:49
14 yıl aradan sonra bir ilk! Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı düzeyinde 14 yıl aradan sonra, mevkidaşı Kishida’nın davetine icabetle Japonya’ya resmi ziyarette bulunacak.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun 20-22 Haziran 2017 tarihleri arasında Japonya Dışişleri Bakanı Fumio Kishida’nın davetine icabetle Japonya’ya resmi bir ziyarette bulunacağı belirtildi.

Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı düzeyinde 14 yıl aradan sonra gerçekleştirilecek bu ziyaret çerçevesinde Japon mevkidaşı Fumio Kishida, Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Hiroshige Seko ve Japonya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyeleri ile görüşmeler gerçekleştirmesi, Başbakan Shinzo Abe tarafından kabul edilmesi, ayrıca Sasakawa Barış Vakfı adlı düşünce kuruluşunda “Ortadoğu’daki gelişmeler ve Türkiye’nin rolü” konulu bir konuşma yapmasının öngörülmekte olduğu ifade edildi.

Çavuşoğlu’nun Japonya’daki temaslarında, iki ülke arasındaki ilişkiler ve ilave iş birliği imkanları değerlendirilerek bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulacağı bilgisi verildi.  

Musa Erdoğan